APEL DO MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE DEWASTACJI MIENIA PUBLICZNEGO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 czerwca 2024

Drodzy Mieszkańcy oraz podróżni, z przykrością informujemy o przypadkach dewastacji mienia publicznego i aktach wandalizmu, które dwukrotnie zaobserwowaliśmy na terenie parkingu przydrożnego znajdującego się przy drodze wojewódzkiej Nr 527 (Łukta – Olsztyn), nad jeziorem Isąg. Zniszczono tzw. „gabiony” – podstawy pod ławki, stoły i kwietniki. Rozerwano konstrukcję z prętów, a zawartość gabionów – kamienie „otoczaki” skradziono. Zostały zniszczone kamery, które były umieszczone w pobliżu parkingu.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Rejon Dróg w Elblągu od wielu lat administruje tym terenem. Naszą intencją było, aby podróżujący drogą wojewódzką do Olsztyna, turyści odwiedzający nasze piękne tereny, jak również mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli na chwilę zatrzymać się, posilić przed dalszą drogą, odpocząć, a także podziwiać krajobraz spacerując po zbudowanym przez Gminę mini-molo oraz przystanąć pod wiatą.

Stworzyliśmy to piękne miejsce dla Państwa, dlatego też apelujemy o poszanowanie wspólnego mienia.

Wierzymy, że nasza praca i zaangażowanie ma sens. Dlatego naprawimy zniszczenia, uporządkujemy teren, aby to miejsce nadal służyło nam wszystkim.

Zwracamy się do Państwa – o reagowanie w sytuacjach noszących znamiona wandalizmu, zagrażających bezpieczeństwu i naruszających porządek. Wspólnie jesteśmy w stanie zatrzymać te niepożądane zachowania.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-06-21
Data publikacji:2024-06-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:128