Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uwaga na choroby odzwierzęce

2 czerwca 2021

Mając na uwadze często powtarzające się doniesienia o wystąpieniu chorób odzwierzęcych , ostatnie o wściekliźnie u nietoperza w miejscowości Małdyty, przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Choroby odzwierzęce (zoonozy) to choroby które są roznoszone przez zwierzęta lub przenoszą się na człowieka poprzez kontakt bezpośredni ze zwierzęciem albo poprzez surowce pochodzenia zwierzęcego. Zdarza się również, choć rzadziej, że do ich przeniesienia dochodzi drogą powietrzną (do tych ostatnich należą np. toksoplazmoza, bruceloza, wścieklizna czy ptasia grypa).Chorobami przenoszonymi przez zwierzęta można się zarazić zarówno podczas spaceru po lesie, pracy w polu bądź ogrodzie, zabawy w piaskownicy, sprzątania zagród i klatek, jak i w trakcie zabawy z domowym pupilem. Co robić aby ustrzec się przed chorobami odzwierzęcymi: ornitozą, toksokarozą, toksoplazmozą, wścieklizną, szczurzą gorączką?

Oto kilka rad, które pozwolą uniknąć zarażenia się chorobą odzwierzęcą.

Czytaj więcej o: Uwaga na choroby odzwierzęce

Informacja

1 czerwca 2021

Wszystkich mieszkańców Gminy uprzejmie informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021r. tj. piątek Urząd Gminy będzie nieczynny

Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2021 roku

26 maja 2021

GT.6831.12.2020 - Odwołanie przetargu na sprzedaż wyodrębnionego lokalu mieszkalnego nr położonego w budynku mieszkalnym w miejscowości Florczaki 36A

20 maja 2021

ĆWICZENIE RENEGADE

14 maja 2021

Informujemy, że   w dniach 17-21maja 2021r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy – syreną dotyczący zagrożenia z powietrza.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-06
Data publikacji:2015-05-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:78329