Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Uwaga! Choroby odzwierzęce.

21 czerwca 2017

Mieszkańcy naszej gminy położonej wśród lasów , jezior i pól na co dzień stykają się ze zwierzętami zarówno domowymi jak i dzikimi. Z tego też powodu jesteśmy szczególnie narażeni na choroby przenoszone przez zwierzęta .   

Choroby odzwierzęce (zoonozy) to choroby które są roznoszone przez zwierzęta lub przenoszą się na człowieka poprzez kontakt bezpośredni ze zwierzęciem albo poprzez surowce pochodzenia zwierzęcego. Zdarza się również, choć rzadziej, że do ich przeniesienia dochodzi drogą powietrzną (do tych ostatnich należą np. toksoplazmoza, bruceloza, wścieklizna czy ptasia grypa).Chorobami przenoszonymi przez zwierzęta można się zarazić zarówno podczas spaceru po lesie, pracy w polu bądź ogrodzie, zabawy w piaskownicy, sprzątania zagród i klatek, jak i w trakcie zabawy z domowym pupilem. Co robić aby ustrzec się przed chorobami odzwierzęcymi: ornitozą, toksokarozą, toksoplazmozą, wścieklizną, szczurzą gorączką?

Czytaj więcej o: Uwaga! Choroby odzwierzęce.

Informacja

15 czerwca 2017

W dniu 16 czerwca 2017 roku Urząd Gminy będzie nieczynny 

Komunikat sygnalizacyjny

14 czerwca 2017

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie, Oddział w Ostródzie informuje, że w dniu 14.06.2017r.  na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie pod adresem:  www.piorin.gov.pl/olsztyn został/y uruchomiony/e komunikat/y  sygnalizujący/ce sposoby i termin/y  zwalczania.

  1. ALTERNARIOZA ZIEMNIAKA                                   ZIEMNIAKI
  2. STONKA ZIEMNIACZANA                                         ZIEMNIAKI

Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 152046N wraz ze skrzyżowaniami w miejscowości Ramoty, Gmina Łukta

14 czerwca 2017

Operacja pn.: ”Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 152046N wraz ze skrzyżowaniami w miejscowości Ramoty, Gmina Łukta” mająca na celu przebudowę odcinka drogi gminnej o długości 629 mb, w celu połączenia miejsca opiekuńczo-wychowawczego i edukacyjnego dla ludności lokalnej w miejscowości Ramoty z siecią dróg publicznych współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Czytaj więcej o: Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 152046N wraz ze skrzyżowaniami w miejscowości Ramoty, Gmina Łukta

Komunikat sygnalizacyjny

13 czerwca 2017

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie, Oddział w Ostródzie informuje, że w dniu 12.06.2017r.  na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie pod adresem:  www.piorin.gov.pl/olsztyn został/y uruchomiony/e komunikat/y  sygnalizujący/ce sposoby i termin/y  zwalczania.                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  1. SEPTORIOZA PLEW  PSZENICY                               PSZENŻYTO  OZIME

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-06
Data publikacji:2015-05-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:13952