Gmina Łukta - Gmina na miarę (w)czasów!

Strona główna

Najnowsze aktualności

Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

20 września 2017

Przypominamy o ostatecznym terminie składania wniosków do konkursu pt. Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego do dnia 25.09.2017r. Regulamin znajduje się na głównej stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Szczegółowych informacji udzieli Kierownik Biura Aktywizacji i Promocji Obszarów Wiejskich Pani Joanna Karwowska tel. 89 52 19 264, email: i.karwowska@warmia.mazurv.pl

Czytaj więcej o: Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

„Moc networkingu i esencja sukcesji”

20 września 2017

ZAPROSZENIE

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Olsztynie wraz z NEST Bank I Oddział w Olsztynie ul. Kościuszki 87 oraz Olsztyńską Grupą Wspierania Biznesu we współpracy z Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym zapraszają właścicieli małych i średnich firm, w tym firm rodzinnych, osoby prowadzące działalność jednoosobową gospodarczą i wszystkie osoby, które myślą o założeniu i rozwoju swojego biznesu, na największą w regionie Warmii i Mazur konferencję

  1. „Moc networkingu i esencja sukcesji”

 Spotykamy się 05 października 2017r. o godz. 9:30!

W budynku konferencyjnym OPNT (BK OPNT), ul. Trylińskiego 2, Olsztyn.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez zakup biletu na stronie https://ogwbkonferencja.evenea.pl

Czytaj więcej o: „Moc networkingu i esencja sukcesji”

„Akademii Bezpiecznego Puchatka”

20 września 2017

Wystartowała IX edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka” – największego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.  Zapraszamy szkoły z całej Polski do udziału w tym bezpłatnym programie.

Wraz z początkiem roku szkolnego, już po raz IX, wystartowała „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ta znana i ceniona przez nauczycieli ogólnopolska akcja edukacyjna, skierowana jest do pierwszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest pokazanie dzieciom jak, podczas codziennych aktywności, uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo. Uczestnictwo szkół w programie jest w pełni bezpłatne. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest we współpracy z Biurem Prewencji  i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.

Czytaj więcej o: „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

Petycja w sprawie udzielenia pomocy dla szkół

18 września 2017

Grupa Aztekium.pl, przy wsparciu Unii Europejskiej i partnerów zewnętrznych, prowadzi prace nad programami wspomagającym edukację w szkołach podstawowych. Jest to szereg programów do nauki języka polskiego, matematyki, również języków obcych.

Pilotażowym produktem jest program wspomagający naukę tabliczki mnożenia:

Czytaj więcej o: Petycja w sprawie udzielenia pomocy dla szkół

Ruszyła kolejna VI edycja konkursu PRO Warmia i Mazury

15 września 2017

W tym roku projekty promocyjne ponownie można zgłaszać w dwóch kategoriach:

  • promocja ogólna (projekt przedstawiający działania promocyjne na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu, promujący sportowe wydarzenia, aktywny wypoczynek czy inicjatywy kulturalne, realizowane przez społeczeństwo lokalne)
  •  promocja gospodarcza (projekt przedstawiający działania promocyjne na rzecz wzrostu atrakcyjności gospodarczej gminy/ miasta, w tym działania promocyjne mające na celu przyciągnięcie inwestycji).
Czytaj więcej o: Ruszyła kolejna VI edycja konkursu PRO Warmia i Mazury