Gmina Łukta - Gmina na miarę (w)czasów!

Aktualności

Artykuły

Informacja o spotkaniu dot. afrykańskiego pomoru świń

13 lipca 2017

Dni Łukty!!

27 czerwca 2017

Uwaga! Choroby odzwierzęce.

21 czerwca 2017

Mieszkańcy naszej gminy położonej wśród lasów , jezior i pól na co dzień stykają się ze zwierzętami zarówno domowymi jak i dzikimi. Z tego też powodu jesteśmy szczególnie narażeni na choroby przenoszone przez zwierzęta .   

Choroby odzwierzęce (zoonozy) to choroby które są roznoszone przez zwierzęta lub przenoszą się na człowieka poprzez kontakt bezpośredni ze zwierzęciem albo poprzez surowce pochodzenia zwierzęcego. Zdarza się również, choć rzadziej, że do ich przeniesienia dochodzi drogą powietrzną (do tych ostatnich należą np. toksoplazmoza, bruceloza, wścieklizna czy ptasia grypa).Chorobami przenoszonymi przez zwierzęta można się zarazić zarówno podczas spaceru po lesie, pracy w polu bądź ogrodzie, zabawy w piaskownicy, sprzątania zagród i klatek, jak i w trakcie zabawy z domowym pupilem. Co robić aby ustrzec się przed chorobami odzwierzęcymi: ornitozą, toksokarozą, toksoplazmozą, wścieklizną, szczurzą gorączką?

Czytaj więcej o: Uwaga! Choroby odzwierzęce.

Informacja

15 czerwca 2017

W dniu 16 czerwca 2017 roku Urząd Gminy będzie nieczynny 

Komunikat sygnalizacyjny

14 czerwca 2017

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie, Oddział w Ostródzie informuje, że w dniu 14.06.2017r.  na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie pod adresem:  www.piorin.gov.pl/olsztyn został/y uruchomiony/e komunikat/y  sygnalizujący/ce sposoby i termin/y  zwalczania.

  1. ALTERNARIOZA ZIEMNIAKA                                   ZIEMNIAKI
  2. STONKA ZIEMNIACZANA                                         ZIEMNIAKI

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-06
Data publikacji:2015-05-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14681